Pět keší v jednom dni aneb cesta do Němec

Určitě si mnozí říkáte – co má tohle znamenat? Ulovit pět keší v jednom dni není vůbec žádný problém. To mám za hodinku hotové. Cože? Za hodinku? Na nějakém powertrailu to lze zvládnout za mnohem kratší dobu! Souhlasím. Možná, když rubick začínal, tak najít pět keší znamenalo výlet na celý den.

Těchto pět keší je ale o něčem jiném… Když jsme v roce 2010 plánovali dovolenou, padla volba na Německo. Byla nám doporučena oblast okolo Berchtesgadenu, kde se prý nudit určitě nebudeme – nádherné hory, soutěsky, jezero Königsee, solné doly, Hitlerovo Orlí hnízdo, termály pro relaxaci… Cesta samozřejmě autem, ať se operativně můžeme ke všem těmto zajímavostem snadno dostat.

Přiznám se, že mám rád statistiky. Rostoucí grafy, plnící se matrixy, vybarvující se mapky, přibývající puzzle. Vylepšení statistik něčím nej hned první den dovolené, to by byla paráda. Jak tedy bude vypadat naše cesta? Přes kolik zemí pojedeme? Pojedeme přes Slovensko a pak samozřejmě Rakousko. To jsou s Českem a cílovým Německem čtyři státy. Ještě by to chtělo něco přidat. Z Bratislavy je do Maďarska jen kousek, to nebude velké zdržení. A co Polsko? Tahle zajížďka by už určitě rodinnou radou neprošla. A z vlastní zkušenosti vím, že méně je někdy více. Pokud se mi podaří odlovit pět keší v pěti různých zemích během jednoho dne, budu spokojený!

kaple sv. Cyrila a Metoděje

Konečně vyjíždíme! Je po dešti, na cestě jsou louže a nás brzy čeká první zastávka. Rodince se ven z auta nechce a jdu tedy sám odlovit českou kešku kaple sv. Cyrila a Metoděje. Rychlý nález a opravdu luxusní krabice. Takových se dnes moc nevidí.

Celý příspěvek