Setkání revírníků v Beskydech

Krizové příručky nedoporučují účast více důležitých osob na jednom místě. V případě katastrofy, která by místo setkání zasáhla, totiž hrozí vážné důsledky v oblasti, kterou se tyto důležité osoby zabývají. Přesto se u nás, v Beskydech, podařilo zorganizovat akci, na které se sešli pro naši zábavu ti nejdůležitější – revieweři. Ačkoliv se příroda docela činila, nakonec k žádné katastrofě nedošlo a setkání se zdárně uskutečnilo.

Dvakrát do roka se čeští revieweři setkávají a stráví společně víkend. Je tradicí, že setkání připraví a hostí jeden ze současných nebo minulých revírníků. Po Chrudimi, kterou organizoval Saturnin (alias Aqualung Reviewer), Pelestrově u Havlíčkova Brodu na Vysočině, která proběhla v režii Pitrise (Skupec Reviewer) a naposledy Klášterci nad Ohří v podhůří Krušných hor, kde má své zázemí Galdra (geoawareCZ) přišel na řadu konečně i náš kraj.

Celá squadra. Bohužel motorka není moje... :-)

Celý příspěvek

Fajne Mjesto tajný cyklozávod

Luštíte rádi mysterky a jezdíte na kole? Nabízíme oboji na celodenní akci v okolí Fajneho-Mjesta. Podrobnější info se dozvíte v listingu tohoto eventu. Kilometrů ani zavaření mozkových závitů se nebojte, terén ani úkoly nejsou náročné a máte na to celý den. V prvé řadě jde o to se pobavit.

Pokud jste sami, team určitě vytvoříte s jinými kačery nebo i mudly. S případnými dotazy nás neváhejte kontaktovat na fajnemjesto@seznam.cz

http://www.geocaching.com/geocache/GC4ZT66_fajne-mjesto-tajny-cyklozavod

Organizační výbor je široký a známá jména dávají jistotu kvalitního zážitku. Prozatím se na vás těší: schvabM, junet, specialistka, Dan_240, AliMosta, geomady, TORES62, Geojana, daflenM, RadimKo, Marazd, smudla gang, Niki.CZ, LebkounTom.

Pevně doufáme, že se uvidíme na startu!

Challenge 1000+

Chtěli bychom touto cestou upozornit na jednu velmi zajímavou výzvu, byť je vyhlášena jen na webu a není za ni bod. I když, jak se to vlastně vezme, dá se totiž říct, že je vlastně minimálně za bodů padesát pět!

Stejně jako řada kačerů v našem regionu, i my s muffinkou rádi vyrážíme na kopečky, i dovolené a výlety často plánujeme s tímto účelem. Proto, když jsme objevili výzvu 1000+, nebylo nad čím váhat. O co v ní jde? O odlovení minimálně padesáti pěti vrcholových kešek na horách s nadmořskou výškou nejméně 1000 metrů. Celý příspěvek

Geocoin Radegast vyprodán!

Tahle zpráva sice není úplně top aktualita, ale přesto, kdyby to náhodou ještě někdo nevěděl… 😀

V půlce listopadu jsme přišli se zprávou, že se chystáme vyrobit první regionální moravskoslezský geocoin s motivem Radegasta. Zájem v předprodeji nás velmi mile překvapil, limitovaná měděná verze byla vyprodaná během týdne a ani dvě ostatní verze si nevedly vůbec špatně. Mince byly ještě ve výrobě a lehce jsme trnuli, jestli se stihnou vyrobit do Vánoc, jak jsme slíbili. Všechno dopadlo dobře a čtrnáct dní před ježíškem dorazily krabičky s vytouženým obsahem. Pár dní před publikovaným křestem, tematicky konaném u sochy Radegasta na Pustevnách, jsme si tak mohli oddechnout, že nebudeme muset křtít jen vzorky, ale podaří se předat i objednané a zaplacené mince.

Celý příspěvek

Keška roku 2012

Součástí našich myšlenek, když jsme zakládali BO!!!GEO, byla i snaha o vyzdvihnutí nejkrásnějších kešek, které kolem nás vznikají. Z této myšlenky pak už byl jen krůček ke vzniku ankety o nejlepší kešku roku. V podstatě hned se spuštěním webu jsme tedy rozjeli i anketu, ve které mohl svým hlasem ocenit 3 kešky, o kterých si myslel, že patří k tomu nejlepšímu, co u nás v Moravskoslezském kraji během roku 2012 vzniklo.

Vyhlášení ankety připadlo na druhou část pátého cestovatelského eventu. Samozřejmě jsme chtěli, aby se ho zúčastnili všichni medailisté, a tak jsme se je snažili pod různými nenápadnými záminkami na event nalákat, aby si mohli převzít ceny, které jsme pro ně měli připraveny. Sledovali jsme will attendy a s úlevou zjišťovali, že to vyšlo :-D.

Celý příspěvek

Jak jsme dělali Gazpacho

Jak to celé začalo? Kontaktoval nás kačer weri.cz, jestli bychom neměli zájem spolupracovat na sérii eventů věnovaných Dni polévky gazpacho. Protože patříme mezi fanoušky Červeného trpaslíka a zároveň jsme i pro každou špatnost :-D, bez velkého váhání jsme souhlasili.

Hned od počátku jsme byli rozhodnutí, že nechceme jít standardní cestou podávání polévky v restauraci, ale že si ji chceme udělat sami. O gazpachu jsme věděli v podstadě jen to, že ho skoro nikdo ještě nezkusil. Což pro nás byla velká výhoda, protože nikdo nevěděl, jak má vlastně chutnat :-D. To nám dalo volné ruce a v případě potřeby, když by se vaření neubíralo ideální cestou, jsme mohli zaimprovizovat. Dalším obrovským plusem, který nám dal možnost polévku pro kačery připravit byl fakt, že se podává studená, takže jsme ji mohli připravit dopředu a na místě eventu jen rozlévat a podávat. Jak se den eventu přibližoval, začali jsme přesto být, vzhledem k množství přihlášených kačerů, lehce nervózní. Přece jenom, nasytit více než 70 hladových krků není žádná sranda…

Celý příspěvek