Pět keší v jednom dni aneb cesta do Němec

Určitě si mnozí říkáte – co má tohle znamenat? Ulovit pět keší v jednom dni není vůbec žádný problém. To mám za hodinku hotové. Cože? Za hodinku? Na nějakém powertrailu to lze zvládnout za mnohem kratší dobu! Souhlasím. Možná, když rubick začínal, tak najít pět keší znamenalo výlet na celý den.

Těchto pět keší je ale o něčem jiném… Když jsme v roce 2010 plánovali dovolenou, padla volba na Německo. Byla nám doporučena oblast okolo Berchtesgadenu, kde se prý nudit určitě nebudeme – nádherné hory, soutěsky, jezero Königsee, solné doly, Hitlerovo Orlí hnízdo, termály pro relaxaci… Cesta samozřejmě autem, ať se operativně můžeme ke všem těmto zajímavostem snadno dostat.

Přiznám se, že mám rád statistiky. Rostoucí grafy, plnící se matrixy, vybarvující se mapky, přibývající puzzle. Vylepšení statistik něčím nej hned první den dovolené, to by byla paráda. Jak tedy bude vypadat naše cesta? Přes kolik zemí pojedeme? Pojedeme přes Slovensko a pak samozřejmě Rakousko. To jsou s Českem a cílovým Německem čtyři státy. Ještě by to chtělo něco přidat. Z Bratislavy je do Maďarska jen kousek, to nebude velké zdržení. A co Polsko? Tahle zajížďka by už určitě rodinnou radou neprošla. A z vlastní zkušenosti vím, že méně je někdy více. Pokud se mi podaří odlovit pět keší v pěti různých zemích během jednoho dne, budu spokojený!

kaple sv. Cyrila a Metoděje

Konečně vyjíždíme! Je po dešti, na cestě jsou louže a nás brzy čeká první zastávka. Rodince se ven z auta nechce a jdu tedy sám odlovit českou kešku kaple sv. Cyrila a Metoděje. Rychlý nález a opravdu luxusní krabice. Takových se dnes moc nevidí.

Celý příspěvek

Challenge 1000+

Chtěli bychom touto cestou upozornit na jednu velmi zajímavou výzvu, byť je vyhlášena jen na webu a není za ni bod. I když, jak se to vlastně vezme, dá se totiž říct, že je vlastně minimálně za bodů padesát pět!

Stejně jako řada kačerů v našem regionu, i my s muffinkou rádi vyrážíme na kopečky, i dovolené a výlety často plánujeme s tímto účelem. Proto, když jsme objevili výzvu 1000+, nebylo nad čím váhat. O co v ní jde? O odlovení minimálně padesáti pěti vrcholových kešek na horách s nadmořskou výškou nejméně 1000 metrů. Celý příspěvek

O dalším FTFku v Tatrách (a nejen o něm)

Kdyby si moje kamarádka Lenka nezvrtla kotník, tak by možná tahle keška čekala na FTF až do jara, ale to je trochu krkolomný vstup do příběhu, tak tedy od začátku.

Prodloužený říjnový víkend byl už někdy od jara v našem nabitém (fluktuujícím) kalendáři zamluven Broumovsku, obyčejné, téměř nekačerské návštěvě. Ale pak přišla okolnost z první věty a musel se narychlo hledat nový plán, protože přece nebudeme sedět doma – na tom jsme se stonefishem jednohlasně shodli. Možností se protočilo mnoho, ale ve všech se aspoň jedním slovem objevily Tatry a nová T5. O podrobnosti jsem se příliš nestarala, jelikož jsem byla z jara zvyklá na to, že tatranské skály jsou teritoriem „pro chlapy“, zatímco mě čeká procházka po magistrále, při troše štěstí a dobrého výchozího bodu i nějaký ten vrchol jištěný řetězem. Ale situace se razantně změnila dvě hodiny po plánovaném odjezdu, kdy si Kryshtof rozmyslel svou účast, a stonefishovi zůstali na krku dva nelezci – já a JuchHunt (který se mimochodem na cestu do Tater těšil poprvé v životě). Ale stonefish se tím nenechal rozhodit a se slovy: „To prostě nějak vylezete,“ jsme čtyři hodiny po plánovaném odjezdu, tj. těsně po 22 hodině, vyrazili směr Poprad a už ve tři ráno jsme spokojeně ulehli mezi smrčky za parkovištěm v Kežmarské Biele Vodě.

Ráno, když jsme zkontrolovali karimatky od pokladů ukrytých v houští, nastal trochu zmatek kolem změny času – nějak se nám ta hodina navíc v noci ztratila a nechtělo se nám věřit, že je vážně sedm, tedy původních osm, i když hlídač parkoviště už pobíhal kolem aut a obral nás o deset euro.
Celý příspěvek

Jak se policie učila lézt na T5ku

Jednoho prázdninového dne jsme společně s Anhtemmis vyrazili na T5ky. V ten den jsme měli již nějakou tu pětku odlovenou, ale to, co přišlo na další, jsme nečekali. Sice je pravda, že každý v logu psal, jak si odlov užil, ale určitě ne tak jako my 🙂 Z jistých důvodů nemohu přímo uvést, kde jsme byli, ale někteří z vás místo určitě poznáte. Po dojetí na úvodní souřadnice keše jsme obhlédli situaci a při návratu k autu pro výbavu jsme zjistili, že naproti nám jsou zaparkována dvě policejní auta, která nás sledovala. Pomalu jsme začali vybalovat lano, sedák, prak na nastřelení a v tu chvíli se auto rozjelo a dostali jsme od mužů zákona otázku: „Kam to ráčíte lézt?“ Bylo zbytečné chodit kolem horké kaše, a tak jsme jim sdělili, co provádíme a kam jdeme.


Celý příspěvek

O jednom FTFku v Tatrách

Jsem jedním z těch, kdo sleduje logy na keškách a publikace nových krabiček. Samozřejmě ale jen v určité oblasti. Ta oblast ale není v Ostravě nebo někde poblíž mého bydliště, pro mě jsou tou oblastí Tatry. Velehory, které mají jen zlomek rozlohy Alp nebo jiných podobných pohoří a o kterých se proto říká, že jsou nejmenšími velehorami na světě. Je prostě třeba si vždycky najít nějaké to své nej 😀


Celý příspěvek