Jak jsme dělali Gazpacho

Jak to celé začalo? Kontaktoval nás kačer weri.cz, jestli bychom neměli zájem spolupracovat na sérii eventů věnovaných Dni polévky gazpacho. Protože patříme mezi fanoušky Červeného trpaslíka a zároveň jsme i pro každou špatnost :-D, bez velkého váhání jsme souhlasili.

Hned od počátku jsme byli rozhodnutí, že nechceme jít standardní cestou podávání polévky v restauraci, ale že si ji chceme udělat sami. O gazpachu jsme věděli v podstadě jen to, že ho skoro nikdo ještě nezkusil. Což pro nás byla velká výhoda, protože nikdo nevěděl, jak má vlastně chutnat :-D. To nám dalo volné ruce a v případě potřeby, když by se vaření neubíralo ideální cestou, jsme mohli zaimprovizovat. Dalším obrovským plusem, který nám dal možnost polévku pro kačery připravit byl fakt, že se podává studená, takže jsme ji mohli připravit dopředu a na místě eventu jen rozlévat a podávat. Jak se den eventu přibližoval, začali jsme přesto být, vzhledem k množství přihlášených kačerů, lehce nervózní. Přece jenom, nasytit více než 70 hladových krků není žádná sranda…

Zdeněk Pohlreich ví, o čem mluví. Jak začíná vaření? Přece nákupem! Ačkoliv mezi námi žádný Pohlreich není, museli jsme samozřejmě začít úplně stejně. Den před eventem jsme zamířili směr hypermarket s připraveným seznamem. Seznam jsem dělal já podle testovacího vaření, které jsme absolvovali doma s muffinkou. Dobře jsem si dal pozor na to, abych množství všech surovin správně propočítal podle přibližného počtu účastníků. No, trochu jsem se přece jenom sekl, ale o tom až později… 😀 Košík se rychle zaplnil rajčaty, cibulí, pečivem a především okurkami, které z vozíku čouhaly na všechny strany. Ani nám nepřišlo, že je jich nějak moc… 😀 Paní u pokladny na nás koukala jak vyjevená, takový nákup totiž v životě neviděla. 70 okurek nepatří ke standardnímu obsahu nákupního vozíku. Stejně tak to vypadalo s ostatní zeleninou, ale rozdělení na 2 nákupy všechno vyřešilo a my mohli pokračovat.

Jako místo činu jsme zvolili pe3čkův barák, protože má mnohem větší kuchyň než my a k tomu ještě navíc 2 pomocnice. Takže jsme v sestavě muffinka + rubick a pe3cek + family šli do akce. Každý měl svůj díl práce, někdo strouhal, někdo krájel, další lisoval a tak nám celé vaření, světe div se, nezabralo ani 3 hodiny. Na oltář BO!!!GEA padl sice náš mixér, ale co se dá dělat… Vydržel jen asi 5 dávek a pak exnul a hned nás donutil parafrázovat reklamu jeho výrobce: „Odkud máš ten mixér?“ „Ten je z Tchibo!“ „Z Tchibo? Tam přece dělají jen kávu!“ následovaný neutuchajícím smíchem. Nevím jak ostatní věci, ale mám-li soudit podle mixéru, asi by Tchibo fakt mělo zůstat raději jen u té kávy :-D. Krach jednoho z mixérů nás ale nemohl zastavit, a tak se obrovský hrnec postupně plnil různobarevnou kaší, podle toho, co v mixované směsi zrovna převažovalo. Možná, kdybyste to viděli, ani byste to nejedli… 😀 Místy jsme sice vypadali jako pejsek s kočičkou, když dělali dort, ale výsledek v plném hrnci nás příjemně překvapil. Chtělo to jen trochu dochutit – osolit, opepřit, přidat chilli a koření a bylo hotovo! Všechno jsme zvládli, jen okurek na hromadě zůstalo jaksi příliš mnoho. Hned jsem si vzpomněl na slavnou cimrmanovskou scénu, když se vrací výprava ze severního pólu a padne hláška, že zásoby byly spočítány dobře, ale zapomněli je vynásobit dvěma, takže nezbylo nic na zpáteční cestu. Já jsem naopak evidentně násobit nezapomněl, ba právě naopak, u okurek jsem násobil dokonce dvakrát… 😀 No co už, budeme s nimi muset něco vymyslet…

V den eventu jsme, jak je našim dobrým zvykem, všechny přípravy doháněli na poslední chvíli. Ještě s příchodem prvních kačerů jsme ladili stoly a chystali nádobí. S prvními vydanými polévkami z nás ale stres zcela opadl, protože jsme se měli co otáčet, abychom všechno stihli a přísun gazpacha neváznul. Nakonec byli všichni uspokojeni a podle komentářů i logů spokojeni, což je pro nás největší pocta. Všechna polévka se snědla, někteří (svačka a spol.) si zašli dokonce čtyřikrát. Snad z toho neměli divoké sny :-D. Malinko jsme si dovolili i experimentovat a pár porcí gazpacha pro porovnání i ohřáli. Nebylo to vůbec špatné! Je zvláštní, že den polévky gazpacho připadá na konec listopadu, kdy je venku pořádná kosa. A v den eventu teplo rozhodně také nebylo, takže malé zahřátí přišlo vhod.

Protože jsme dostali od weriho, resp. od ČAGEA nějaké geokalendáře, potřebovali jsme je rozdat. K tomu nám posloužily nadbytečné okurky, které se staly součástí soutěžního úkolu – jak co nejrychleji oloupat okurku – ale druhou rukou, než je člověk zvyklý. Někteří se s tím trápili, jiní naopak vypadali, že jim změna nedělá vůbec žádný problém, a tak měly kalendáře za chvilku své majitele. A jako výslužku, kdo chtěl, dostal od nás ještě návdavkem okurku :-D!

Po „oficiální“ části eventu následovala ještě volná zábava a klasický geopokec. Podle ohlasů se event líbil, takže se ho budeme snažit příští rok zopakovat. V jaké formě, to se ještě uvidí. Rozhodně ale nepůjdeme standardní cestou ;-).

 

Recept na polévku gazpacho (3 porce):

Ingredience:

  • 1 červená cibule
  • Bílé pečivo namočené ve 100ml vody
  • 1 menší oloupaná salátová okurka
  • 2 oloupané stroužky česneku
  • 1 čili paprička
  • 5 velkých oloupaných rajčat
  • Olivový olej
  • Vinný ocet

Postup:
Rajčata povařte a až změknou, oloupejte je ze slupky. Zeleninu očistěte a oloupejte. Všechny suroviny dejte do mixéru, zakápněte olivovým olejem, vinným octem a promixujte. Pokud bude směs příliš hustá, rozřeďte jej trochou vody. Dle chuti dosolte a opepřete. Přelijte do hrnce, překryjte fólií a dejte vychladit do lednice. Vychlazenou směs rozlijte do hrníčku zakápněte olivovým olejem a podávejte. Ozdobte pečivem a posypejte parmazánem. Pro větší osvěžení můžete přidat kostku ledu.

Přejeme dobrou chuť!

Odkaz na listing eventu: GC4NX36

Příspěvek byl publikován v rubrice BO!!!GEO Eventy, Články a jeho autorem je rubick. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

1 komentář u “Jak jsme dělali Gazpacho

  1. 🙂 no krása 🙂 🙂 Za účast na „gaspachu“ jsem dostala coin a polívka mi vůbec nechutnala (třeba to bylo tím, že nám ji dělal profi kuchař) – coin mají nádherný 🙂

Komentáře nejsou povoleny.