Geocoin Radegast vyprodán!

Tahle zpráva sice není úplně top aktualita, ale přesto, kdyby to náhodou ještě někdo nevěděl… 😀

V půlce listopadu jsme přišli se zprávou, že se chystáme vyrobit první regionální moravskoslezský geocoin s motivem Radegasta. Zájem v předprodeji nás velmi mile překvapil, limitovaná měděná verze byla vyprodaná během týdne a ani dvě ostatní verze si nevedly vůbec špatně. Mince byly ještě ve výrobě a lehce jsme trnuli, jestli se stihnou vyrobit do Vánoc, jak jsme slíbili. Všechno dopadlo dobře a čtrnáct dní před ježíškem dorazily krabičky s vytouženým obsahem. Pár dní před publikovaným křestem, tematicky konaném u sochy Radegasta na Pustevnách, jsme si tak mohli oddechnout, že nebudeme muset křtít jen vzorky, ale podaří se předat i objednané a zaplacené mince.

Počasí pár dní před eventem bylo dost nevlídné, ale na den D se naštěstí vyčasilo a přivítala nás modrá obloha. Teplota sice byla lehce pod bodem mrazu, ale Oskar jel na plné koule, takže co víc si přát? Vzhledem k tomu, že šílenec kalich došel jen v triku s krátkým rukávem, asi až taková zima nebyla :-D. Z Pusteven bylo vidět na všechny strany, v údolích visela mlha, která se čas od času převalovala přes hřebeny, což nabízelo spoustu fotograficky vděčných scenérií. Modrá obloha krásně kontrastovala s bílým sněhem, kterého bylo tehdy ještě dost. Kdo by čekal, že to bude nejvíc sněhu, co u nás zatím v letošní zimě uvidíme… 😀

Rosťa v upoutávce na event sliboval nejedno překvapení, čímž nás opět dostal pod tlak 😀 U Radegasta jsme proto pro kačery, kteří nás poctili opravdu hojnou účastí, připravili tři překvapení. Prvním z nich, odhaleným při slavnostním proslovu, byla ikona geocoinu, kterou jsme představili. No popravdě… Těch pár barevných skvrn uprostřed jinak prázdné á-čytřky by asi nejvíc ocenil japonský miniaturista Uko Ješita. Zlatým hřebem eventu byl křest mince zlatým chlebem – dvanáctkou Radegast. Slovní spojení zlatý chléb je v tomto případě opravdu na místě – díky mrazivému počasí pivo rychle měnilo své skupenství, a tak se z něj dalo opravdu i najíst 😀

Photo by LiM

Po předávce mincí a skupinové fotce u sochy si kačeři začali sahat do kapes, kde jim zavibrovaly mobily – jako součást eventového programu jsme měli s Tobiasem domluvenou publikaci eventové kešky Radegast meteorologem, která je zároveň i první BO!!!GEO opravdovou a „nevirtuální“ keškou.

Krátce po Novém roce jsme doprodali posledních pár kousků Radegasta, takže bychom chtěli touto cestou poděkovat všem, kteří se zasloužili o to, že všech 250 mincí našlo svého majitele za necelé 2 měsíce od zahájení předprodeje. Momentálně jsou všechny mince beznadějně vyprodány, pokud by o ně ale někdo ještě stál, může nás kontaktovat, při dostatečném zájmu bychom ještě nějaké zlaté nebo stříbrné kousky nechali dodělat (měděná limitka se už dodělávat nebude).

Příspěvek byl publikován v rubrice Články, Ostatní články a jeho autorem je rubick. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.