Setkání revírníků v Beskydech

Krizové příručky nedoporučují účast více důležitých osob na jednom místě. V případě katastrofy, která by místo setkání zasáhla, totiž hrozí vážné důsledky v oblasti, kterou se tyto důležité osoby zabývají. Přesto se u nás, v Beskydech, podařilo zorganizovat akci, na které se sešli pro naši zábavu ti nejdůležitější – revieweři. Ačkoliv se příroda docela činila, nakonec k žádné katastrofě nedošlo a setkání se zdárně uskutečnilo.

Dvakrát do roka se čeští revieweři setkávají a stráví společně víkend. Je tradicí, že setkání připraví a hostí jeden ze současných nebo minulých revírníků. Po Chrudimi, kterou organizoval Saturnin (alias Aqualung Reviewer), Pelestrově u Havlíčkova Brodu na Vysočině, která proběhla v režii Pitrise (Skupec Reviewer) a naposledy Klášterci nad Ohří v podhůří Krušných hor, kde má své zázemí Galdra (geoawareCZ) přišel na řadu konečně i náš kraj.

Celá squadra. Bohužel motorka není moje... :-)

Ema má mísu. Rubick (ex Moravian Reviewer) má Muffinku. Muffinka má chatu. Chata je velká a navíc v atraktivní lokalitě kousek pod Lysou horou. Rovnice byla jasná – meeting reviewerů se musí konat tady! A protože skoro nikdo ze současných českých revírníků na Lysé nebyl, bylo jasno i o výletě, který na reviewerské akci také nemůže chybět.

Matka příroda si ve čtvrtek asi řekla, že po dlouhém suchu je třeba dolít trochu vody do Šance, aby po jejím dně přestali chodit zvědavci a rozhodla se to podpořit i troškou foukání, které se změnilo v malou kalamitu s množstvím popadaných a polámaných stromů s beskydským epicentrem hádejte kde – ano, kolem Lysé hory 😀 . Naši revírníci jsou ale odvážní a jen tak něčeho se neleknou, a tak kromě Sutecha (DarkLord Reviewer) a Galdry (geoawareCZ), kteří byli bohužel zaneprázdněni, dorazili všichni současní schvalovatelé kešek u nás. A aby toho nebylo málo a setkání nabylo mezinárodního rozměru, naši squadru Pitris (Skupec Reviewer), Chasseur.cz (Tobias Reviewer), M@x (Alex Reviewer), MadDogTeam (Sopdet Reviewer) a Madbin (Voyager Reviewer) doplnil i slovenský Vršo, jemuž nevadil ani déšť a dorazil na motorce.

U kešky

Po propršeném pátku následuje v sobotu změna počasí, do sluníčka to má sice hodně daleko, ale hlavně, že neprší a můžeme se se vydat na střechu Beskyd. Bohužel už bez Vrša, který se musel vrátit domů. Ukrajujeme výškové metry a míříme vstříc vrcholu. Cesta je prokládaná dotazy typu „co by bylo vidět, kdyby bylo vidět“ a podobně. Opravdu, dnešní hustá mlha mnoho možností k výhledům nedává… Pohodovým tempem dorážíme v obědovém čase na vrchol a lovíme Fotografickou kes – popravdě od místa uložení není vysílač vůbec vidět, spíš ho jen cítím, a to jen díky tomu, že vím, kde je 😀 . Navíc když jdete lovit s partou reviewerů, všechny mysterky jsou jen bezproblémové modré tradičky, takže s nalezením nemáme problém 😀 . Nemůžeme samozřejmě minout ani vrcholovku – chmeldovu kešku Beskydmountains, Lysa Hora 1328m. Po krátké zastávce na oběd a ochutnávce místního likéru míříme přes vývraty a polámané stromy ještě na jedno místo, které jsme nemohli minout…

Na střeše Beskyd

Není mnoho kačerů s takovou mezinárodní proslulostí jako je honzak83. Nedaleko místa, kde dříve býva tradička Zimný a hlavně skoro přesně na místě, kde honzak uspořádal svůj event Zimný Zimný, jsme se rozhodli vzdát hold tomuto, jak píšeme i v listingu, největšímu ochránci přírody a znalci geomorfologických celků, a proto improvizujeme z věcí, co jsme měli po kapsách, vznikla Pocta honzakovi. Protože na tvorbě kešky se podílela celá pětka přítomných českých revírníků, museli jsme samozřejmě přenechat čest schválení Vršovi. Večer na chatě už jsme se bavili logy FTFkařů 😀 .

Cestou necestou

Ačkoliv setkání tentokrát nebylo primárně zaměřeno na záležitosti okolo kešek a pravidel schvalování, jednalo se spíš o odpočinkovou akci, přesto se u stolu samozřejmě o některých aktuálních problémech hovořilo. Nemohli jsme vynechat ani historky o „oblíbených“ kačerech, kterých má každý revírník nemálo. Jak to před setkáním vypadalo, že nevytáhneme celou dobu paty z chaty, nakonec jsme se i krásně prošli a ze stráveného víkendu vytěžili maximum, včetně návštěvy královny Beskyd. Akce se zkrátka povedla a zanechala i svou stopu na cachemapě. Všichni už se moc tešíme na další rundu, která se uskuteční… nechte se překvapit 😉

Příspěvek byl publikován v rubrice Články a jeho autorem je rubick. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

1 komentář u “Setkání revírníků v Beskydech

  1. Tož dobrá akce to musela být 🙂 Parádní byl i ten ,,výplod,, na Zimném. Hned jak vyšla notifikace nové BOMBA keše jsme věděli, že tam musíme fičet. Hlavní je, že jste se chovali v CHKO dle jasných Jeníkových pravidel :)) Ještě jednou palec hore 🙂

Komentáře nejsou povoleny.