Jak se policie učila lézt na T5ku

Jednoho prázdninového dne jsme společně s Anhtemmis vyrazili na T5ky. V ten den jsme měli již nějakou tu pětku odlovenou, ale to, co přišlo na další, jsme nečekali. Sice je pravda, že každý v logu psal, jak si odlov užil, ale určitě ne tak jako my 🙂 Z jistých důvodů nemohu přímo uvést, kde jsme byli, ale někteří z vás místo určitě poznáte. Po dojetí na úvodní souřadnice keše jsme obhlédli situaci a při návratu k autu pro výbavu jsme zjistili, že naproti nám jsou zaparkována dvě policejní auta, která nás sledovala. Pomalu jsme začali vybalovat lano, sedák, prak na nastřelení a v tu chvíli se auto rozjelo a dostali jsme od mužů zákona otázku: „Kam to ráčíte lézt?“ Bylo zbytečné chodit kolem horké kaše, a tak jsme jim sdělili, co provádíme a kam jdeme.


Ze začátku na nás chvíli nevěřícně hleděli, pak se ptali, jak se ta hra vlastně jmenuje. No angličtinou moc neoplývali 😀 Nakonec se nás zeptali, zda se můžou jít podívat. Nic jsme nenamítali a vyrazili ke keši. Nástřel byl jednoduchý, navíc nám s ním ochotně pomohli. Prvně jsem rychle vylezl a zalogoval, pak přemluvili i Anthemis, aby se jim v sedáku ukázala, jak leze na strom. Když ji jeden ze dvou policajtů sledoval, jak hbitě na strom leze, musel si to taky vyzkoušet a chtěl se hlavně poprvé zalogovat do kešky! Nastrojil jsem ho do sedáku, v tu chvíli mne napadlo pomyšlení, zda mu sedák úplně dotahovat, vždyť mám poprvé život policajta v rukou. No raději jsem mu sedák dotáhl a ukázal jakou techniku při stoupání na laně používáme. Poté poslušně začal přitahovat. Inu první přítah nebyl žádná sláva a skončil v kopřivách! Pak už to bylo lepší. Bylo vidět, že ladnou techniku, kterou ovládáme, nezvládá a jen pomalu a s hlubokými vzdechy stoupal vzhůru. Po zábavných několika minutách se dodrápal k větvi, kde ještě s větším úsilím logoval. Nakonec slanění už bylo pro něj pohodové. Uznal, že stoupání na laně není nic pro policii. Když jsem se zeptal, zda nemají policajti lanový výcvik, tak se jenom zasmáli. Je vidět, že máme kvalitně připravenou policii. Na laně jim vždy zdrhnete! Osobně pro mne to byla ta nejzajímavější a nejatraktivnější T5ka, co jsem v poslední době lovil. Aneb pod ochranou policie!

Možná někteří z Vás budou nařčeni, že jsme prozradili, co jsme neměli, a svolili jim i zalogování v naší tajné hře, ale věřte – my se v tu chvíli bavili!

6 komentářů u “Jak se policie učila lézt na T5ku

 1. Že by budoucí kačeři. Nebyli by první ani poslední.
  Každopádně dávám jim palec nahoru BO .
  Mi se stalo jednou když jsem jel z eventu v autě plno CWG a také mne stavěli.
  Došlo ke kontrole řidíčáku a vtom si všimli CWG a policajt řekl

  áááá pán je kačer…..jeďte

 2. Pěkná story. Doufám, že jste zkontrolovali, jestli proběhl fair trade 😀

 3. Moc pěkné! Škoda, že nejsou na fotkách vidět jejich trackovací – tedy služební – čísla.

 4. Dost dobré! Při svých cestách za keškama jsem je už měl několikrát vedle sebe. jednou si mě zastavili v krnově BO jsem byl pod mostem při luštění mysterky. Tak dostali vysvětlení a šli se pak mrknout na krabku. Jindy a to bylo v Hranicích jsem chtěl zaparkovat a ajhle zrovna tam stáli. Když jsem vylezl z auta tak si mě prohlídli a nic. Celou dobu než jsem zalezl za horizont jsem je kontroloval. Viseli na mě pohledem BO jsem byl maximalně podezřely! Když jsem se za půl hodiny vrátil tak tam ještě byli! A hned si mě podali co jsem tam vlastně dělal BO ještě neviděli, že by tam někdo šel. Poslední zážitek byl na mé T5, když jsem ji dával na strom a visel jsem na hoře, tak kolem projížděla hlídka. Nechápavě koukali co já tam nahoře dělám. No nic tož BO! Zdar!

Komentáře nejsou povoleny.